PORADNIK

JAKI CERTYFIKAT SSL?

Wybór certyfikatu ssl jest bardzo ważnym aspektem.

JAKI CERTYFIKAT SSL WYBRAĆ?

WYBIERZ DOBRY CERTYFIKAT SSL

WŁAŚCIWOŚCI SSL

JAKI CERTYFIKAT SSL WYBRAĆ?

Wybór certyfikatu jest bardzo ważnym aspektem. Różne certyfikaty należy stosować do projektów niekomercyjnych, sklepów internetowych, systemów supportu czy szyfrowania poczty. W głównej mierze należy się stosować do zasady, która mówi, że im certyfikat posiada bardziej złożoną procedurę wystawienia, wyższą sumę gwarancji, a jego cena jest wyższa, tym jest bardziej odpowiedni do miejsc, gdzie wymagana jest ochrona na wysokim poziomie.

Szyfrowanie za pomocą protokołu SSL umożliwia zabezpieczenie transmisji pomiędzy serwerem a przeglądarką użytkownika. Zapobiega to podsłuchaniu transmisji przez osoby do tego niepowołane, na przykład hakerów, którzy mogą podsłuchiwać transmisję w sieci Internet, aby potem dokonać kradzieży z kart kredytowych niczego nieświadomych użytkowników.

W skrócie, SSL sprawia, że przed przesłaniem treści strony do przeglądarki użytkownika, serwer wysyła klucz szyfrujący, który jest weryfikowany przez przeglądarkę pod kątem ważności oraz jego autentyczności. Inicjacja ta sprawia, że w relacji klient – serwer przesyłane dane dla osoby bez klucza prywatnego są bezużyteczne. Dodatkowym atutem certyfikatów SSL jest fakt, iż w sytuacji ewentualnego wycieku klucza, istnieje możliwość unieważnienia certyfikatu.

Każdy certyfikat potrzebuje dedykowanego adresu IP, jednak w ostatnich czasach istnieje możliwość uniknięcia tej konieczności za pomocą zastosowania SNI, które daje możliwość uruchomienia na pojedynczym adresie IP wiele certyfikatów stosując ten sam port stosuj TCP/IP.

... ... ...
Czy kawa już zaparzona?

Polecamy nasz BLOG, gdzie publikujemy: #informacje, #poradniki, #tutoriale oraz #nowinki ze świata hostingu.

blog.hitme.pl

News: Rewolucja w ochronie

Jeszcze lepsza ochrona Twojego serwera dzięki komercyjnym regułom ModSecurity tylko dla klientów HitMe.pl.

Na Blogu