Chcesz aby Twoje strony działały szybciej?

Hosting LiteSpeed to najszybszy serwer WWW

Objaśniamy co wyróżnia serwer LiteSpeed od innych na rynku. Chcesz aby Twoje strony działały szybciej bez dodatkowych zmian w konfiguracji?
Sprawdź co potrafi serwer Litespeed!

banner litespeed web server

Hosting LiteSpeed – Twoje strony mogą działać jeszcze szybciej!

Większość firm hostingowych w dalszym ciągu korzysta z serwera WWW Apache, głównie dlatego, iż jest on darmowy oraz jego konfiguracja jest wszelako rozpowszechniona. Litespeed wychodzi temu na przeciw – koszty sprzętowe przenosi w opłaty licencyjne dla firmy hostingowej, oferując pełną kompatybilność i zdolność do obsługi tysięcy jednoczesnych połączeń ze stroną WWW przy minimalnym zużyciu pamięci i procesora. W odróżnieniu do rozpowszechnionych serwerów open-source – Hosting LiteSpeed oferuje wielokrotnie lepszą wydajność i najnowocześniejsze technologie.

7x szybciej!

LiteSpeed Web Server (LSWS) jest to komercyjne oprogramowanie serwera WWW tworzone przez LiteSpeed Technologies Inc. Litespeed jest nawet x7 razy szybszy niż popularny Apache.

Co oferuje serwer LiteSpeed?

Wsparcie dla HTTP/3

LScache/ESI – cache

Asynchroniczne ModSecurity

Pełna zgodność z Apache

Hosting LiteSpeed – przyrost wydajności dla Ciebie.

Litespeed to nawet x7 razy szybszy serwer niż w porównaniu do standardowego Apache, a zawartość dynamiczna serwowana poprze lsAPI umożliwia bezkolizyjną współpracę z PHP, Pythonem czy Ruby. Litespeed to także wspomniane HTTP/2, HTTP/3, czy lsCache ale i również QUIC oraz ESI ( Edge Side Includes ), które pozwalają serwować z pamięci podręcznej również treści prywatne, które są dostępne np. tylko dla zalogowanych użytkowników.

Hosting LiteSpeed – jeszcze bardziej bezpieczny serwer.

Oprócz wspomnianej kompatybilności z mod_security, Litespeed ma wbudowane funkcje anty-DDoS jak ograniczenie przepustowości czy połączeń adresów IP ( tzw. Per-IP connection ), które żądają nadmiarowych zasobów są blokowane, co zatrzymuje atakujących, zanim przejdą na Twój serwer i zużyją jego zasoby, np. botnety.

Litespeed otrzymuje również wsparcie stale aktualizowanych reguł Realtime ModSecurity firmy Atomicorp i Atomic Secured Linux.

Hostingi LiteSpeed – to efektywność i skalowanie.

Litespeed drastycznie zmniejsza obciążenia serwera, co przekłada się na zapas mocy do dyspozycji, obsługę większej ilości odwiedzających i zmniejszony transfer. Litespeed potrafi również inteligentnie skalować zasoby serwera w zależności od ilości zapytań.

Zyskujesz szybkość i zachowujesz pełną kompatybilność z Apache. Nie musisz robić nic!

Testy wydajności LiteSpeed

litespeed wynik pliki
Test porównawczy mały plik statyczny. Więcej = lepiej.

Mały plik statyczny.

LiteSpeed przewyższał nginX i Apache odpowiednio 6 razy i 29 razy.

[ źródło ]

litespeed wynik php
Test porównawczy dynamicznych plików PHP. Więcej = lepiej.

Pliki PHP

Podczas ładowania dynamicznego pliku PHP z włączoną opcją ModSecurity LiteSpeed bije nginx nawet 13-krotnie, podczas gdy Apache przegrywa z LiteSpeed prawie 6-krotnie!

[ źródło ]

litespeed wynik echo
Test porównawczy dla funkcji echo(). Więcej = lepiej.

Funkcja echo()

LiteSpeed odpowiada na żądania PHP 1,3 razy szybciej niż Nginx i 4,5 razy szybciej niż Apache.

[ źródło ]

Jak działa pamięć podręczna LScache?

Strony WWW to nie tylko statyczne dokumenty HTML ale również wykorzystanie języka PHP (WordPress, Prestashop i inne dedykowane silniki systemów internetowych) czyli dynamiczne witryny internetowe, których obliczenia nie są są nigdzie przechowywane. Są generowane w locie, na żądanie. Za każdym razem. Gdy odwiedzający odwiedza Twoją witrynę i prosi o wyświetlenie określonej strony, zostanie ona wpierw wygenerowana, a dopiero potem wysłana do przeglądarki. To wymaga czasu. Ale Twoi goście nie chcą czekać.
Internauci oczekują, że strona załaduje się w mniej niż 2 sekundy.

Z pomocą przychodzi pamięć LScache!

Dzięki wykorzystaniu LScache – pamięci podręcznej serwera LiteSpeed, dynamiczne strony internetowe są wczytywane z migawek uprzednio wygenerowanych stron, które są już wyrenderowane i przechowywane na tym samym serwerze, czekając tylko na żądanie przeglądarki. Eliminuje to konieczność ciągłego generowania stron. A tym samym skraca czas ładowania strony do minimum.

logo onapp
logo magicspam
logo litespeed