Serwery są wszędzie ale...

Jaki hosting wybrać?

Hosting stron WWW to podstawowy element każdej działalności prowadzonej w sieci. Niezależnie od tego, czy piszesz bloga z poradami kulinarnymi, czy też właśnie uruchomiłeś swój sklep internetowy, potrzebujesz szybkiego, bezpiecznego i niezawodnego hostingu. Zastanawiasz się, jak spośród tak wielu propozycji wybrać ofertę najlepszą dla siebie?

Chcesz wiedzieć, czym właściwie powinien wyróżniać się dobry hosting? Z przyjemnością odpowiemy na najważniejsze pytania z tej dziedziny, a jeśli zdecydujesz się na współpracę z naszą firmą, w pełni dostosujemy hosting do Twoich potrzeb!

banner Pytania o hosting

Czym jest hosting?

Z obserwacji pracowników Googla wynika, że aż 40% użytkowników rezygnuje z przeglądania konkretnej strony internetowej, jeśli czas jej ładowania jest zbyt długi. Cierpliwość internautów kończy się już po trzech sekundach. Sprawnie działająca strona internetowa jest dziś warunkiem koniecznym, by efektywnie pozyskiwać klientów i utrzymywać ich zainteresowanie swoimi produktami lub usługami. Właśnie dlatego potrzebujesz sprawdzonego hostingu.

Mówiąc najprościej, hosting www to przestrzeń dyskowa udostępniona Ci przez firmę hostingową na zewnętrznym serwerze. Na tej przestrzeni przechowywane są wszystkie pliki (HTML, CSS, obrazy, multimedia, treści) budujące Twoją stronę internetową. Wybór serwera nie może być przypadkowy, ponieważ zależy od niego m.in. widoczność strony www dla użytkowników (widoczność w wyszukiwarce Google) oraz szybkość jej ładownia. Na jakie parametry powinieneś zwrócić uwagę, by wybrać dobry hosting?

tani cloud hosting w chmurze

Czym wyróżnia się dobry hosting?

Wielu przedsiębiorców z branży e-commerce oraz twórców internetowych zadaje sobie te same pytanie: Jaki hosting www wybrać pod swoje strony? Jakie parametry są ważne? Na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę, a na czym można zaoszczędzić? Umówmy się – czasy hostingów, których głównymi wskaźnikami jakości były parametry, takie jak miesięczny transfer, liczba podpiętych pod konto domen, dostęp do plików poprzez połączenie FTP – to już przeszłość. Przedstawimy tu rzeczy szczególnie istotne, które przekładają się na szybkość i bezpieczeństwo działania konta użytkownika na serwerze – a co za tym idzie – które gwarantują szybkość i bezpieczeństwo działania Twoich stron internetowych.

Przeglądając oferty różnych dostawców hostingu, warto najpierw zadać sobie pytanie: Jakie zasoby mam do dyspozycji? Należy zwrócić uwagę na procesor, czyli, ile CPU będziesz mógł wykorzystać. Dobry hosting to taki, który oferuje co najmniej 1 GHz CPU. Sprawdź też, ile pamięci operacyjnej otrzymasz w ramach wykupionej usługi. Oczywiście im więcej, tym lepiej, ale oferty poniżej 1GB RAM możesz z miejsca uznać za mało atrakcyjne. Podobnie jest w przypadku ilości procesów. 10-20 to absolutne minimum. Dowiedz się też, czy będziesz musiał płacić za certyfikat SSL i czy hosting wspiera protokół HTTP/3, który został opublikowany w sierpniu 2021 roku.

Poczta w hostingu.

Bardzo ważnym elementem niezawodnego hostingu jest także poczta e-mail. Powinieneś wiedzieć, ile skrzynek pocztowych będziesz mógł utworzyć w ramach umowy z firmą hostingową i jaka będzie pojemność każdej z nich, ale to nie wszystko. Istotny jest także stosowany przez dostawcę system zabezpieczeń poufnych informacji. Zabezpieczenia te powinny chronić Cię przed tym, by inny użytkownik nie podszył się pod Twoje konto i gwarantować, że żadne wartościowe wiadomości nie trafią do SPAM-u. Zanim podpiszesz umowę z wybraną firmą hostingową, zapytaj czy oferuje zabezpieczenia SPF, DKIM i DMARC, a może ma w zanadrzu inne, równie skuteczne narzędzia.

Sprawdź też, czy hosting dba o aktualizacje PHP, kopie zapasowe i jakie są jego limity oraz ograniczenia. Decydując się na skorzystanie z naszych usług, zyskasz przejrzyste warunki współpracy. Znamy się na rzeczy i hostujemy z zaangażowaniem. Cechuje nas wieloletnie doświadczenie przy budowaniu platform hostingowych i wielu dedykowanych, autorskich konfiguracji. Jak już wiesz, dobry hosting to nie tylko mocne parametry i przyjemna dla portfela cena. Co może znacząco usprawnić jego działanie?

Czym wyróżnia się nasz Hosting? …to nie tylko parametry i cena, to także garść technicznych zagadnień, to tu szczegóły decydują o sukcesie:

logo cloudlinux

Cloudlinux

Na naszym Hostingu WWW oferujemy serwer CloudLinux. Dodatkowo, z systemem plików CageFS, gdzie użytkownicy serwera są od siebie w pełni odizolowani. Mało tego. CageFS zablokuje również wykonanie skryptów w sytuacji, gdy jakieś złośliwe oprogramowanie zostało uruchomione przez innego klienta na serwerze. Nie wyrządzi szkody innym użytkownikom. Twoje pliki są bezpieczne. Również obciążenie innych użytkowników nie wpływa na szybkość ładowania Twojej strony, a co za tym idzie, na jej wydajność i pozycję w wyszukiwarce. Dodatkowo – nie ma możliwości popularnego ataku poprzez linki symboliczne na dysku! Zaletą CloudLinux jest też możliwość skorzystania z wielu wersji PHP dla Twoich witryn włącznie z najnowszą wersją PHP!

logo litespeed

Litespeed

Proszę państwa – absolutna gwiazda! Na naszym Hostingu WWW Wasze strony internetowe serwuje usługa LiteSpeed (LSWS) – jest to komercyjny i w pełni kompatybilny z popularnym Apache serwer WWW, który może się poszczycić tym iż jest od niego co najmniej dwa razy szybszy (dochodząc do 7 razy! ). Co przekłada się wprost na wzrost prędkości wczytywania stron! W porównaniu z popularnym Apache – nasz serwer LiteSpeed wygrywa zawsze, a co istotne nie trzeba nic zmieniać w konfiguracjach .htaccess jak to bywa w przypadku innych niż Apache serwerów, takich jak: nginx czy Lighttpd. Ponadto – wymaga mniej czasu procesora do wykonania zadań. Jest też kompatybilny z Mod_Security oraz potrafi znieść i zatrzymać ataki DOS zanim obciążą serwer zjadając jego zasoby! Jeśli chcesz, by Twoja strona internetowa, działała szybciej, postaw na LiteSpeed!

logo litespeed

Potrzebny Cache? Już nie!

Nie musisz już samodzielnie dodawać cache do Twojej strony aby poprawić jej szybkość. W ramach serwera LiteSpeed działa LScache, który jest o wiele bardziej wydajny od mod_cache w Apache. Można uprościć, że LScache działa bardziej jak Varnish – czyli jest to pamięć podręczna dla całego contentu, a nie tylko treści dynamicznej (użytkowanie nie ogranicza się jedynie do plików PHP). Odchodzi nam też jedna warstwa proxy podczas wykonywania zapytań do serwera (czyli nie istnieje potrzeba przesyłania sobie dodatkowo danych pomiędzy oprogramowaniem) – dlatego LScache jest najwydajniejszy! 
Sklepy oparte na Prestashop czy strony oparte na WordPress szczególnie to odczują, a wyniki w Google Page Speed Insights dostaną kopa!

Anty-Malware

Za darmo udostępniamy naszym klientom komercyjne reguły pochodzące od Malware Experts. Są to najnowsze i najświeższe zabezpieczenia przed atakami SQL injection, Cross-site Scripting (XSS), Local File Include lub Remote File Include. Wspomniane wyżej zabezpieczenia chronią też przed atakami Zero-Day, web shells executions oraz zagrożeniami z tytułu skanowania. Zabezpiecz swój WordPress, Joomla, Drupal, zanim w ogóle pojawi się dla nich aktualizacja.

Ponadto:
Używamy Imunify360, wyjątkowego rozwiązania dot. bezpieczeństwa nowej generacji, które stworzone dla serwerów wykorzystuje odporność stada i unikalne, pro-aktywne podejście, aby zapewnić całkowitą ochronę przed znanymi i nieznanymi atakami również typu malware. Rozwiązanie to łączy w sobie zaporę sieciową, IDS/IPS oraz potrafi w porę wykryć niebezpieczeństwa nadchodzące z sieci dzięki czemu konto hostingowe klienta otrzymuje sam zdrowy ruch co przekłada się na zwiększoną wydajność konta, a co za tym idzie Twojej strony.

SLA 99.9%

SLA czyli Service Level Agreement umowa dot. poziomu usług – w HitMe gwarantujemy dostępność usługi 99,9% w skali roku i przywiązujemy do tego bardzo wiele uwagi, tak aby stale i na wysokim poziomie spełniać wymagania klienta biznesowego.

SPAM? Jaki Spam?

Doskonale wiemy, ile czasu można stracić na filtrację wiadomości spamowych, wirusów czy tego typu zagrożeń. Korzystając z naszego Hostingu WWW otrzymujesz najlepszą ochronę antyspamową. Jesteśmy uzbrojeni w najlepsze światowe rozwiązanie, jakim jest MagicSpam.

Markowe serwery.

Większość firm posiada szybkie markowe serwery, my również, ale nie każdy może się pochwalić takim zestawem narzędzi, które kilkukrotnie zwiększają wydajność i możliwości tychże serwerów. Podsumujmy! Decydując się na współpracę z nasz firmą, zyskujesz:

  • CloudLinux – bezpieczeństwo kont klientów,
  • LiteSpeed Web Serwer (LSWS) + lscache – prędkość Twoich stron wystrzeli w kosmos,
  • Anti-Malware – regułki od MalwareExperts
  • SLA 99.9% – dostępność usługi w skali roku
  • MagicSpam- skuteczna walka ze SPAMem

Dostajesz wszystko, co najlepsze w hostingu.

Twoje potrzeby.

Jednym słowem, damy Ci wszystko, co w hostingu najlepsze. To teraz ostatnie pytanie – ile to wszystko będzie kosztować? Ceny hostingu są bardzo różne i dynamicznie się zmieniają. Koszt takiej usługi zależy między innymi od wartości uptime’u, szybkości serwera, pojemności przestrzeni dyskowej, szybkości transferu danych czy dostępu do niezawodnej pomocy technicznej. Jako firma hostingowa pragniemy być dla Ciebie elastyczni i konkurencyjni.

Skontaktuj się z nami, a porozmawiamy o Twoich potrzebach i oczekiwaniach. Wspólnie ustalimy, jakie rozwiązania techniczne będą dla Ciebie najkorzystniejsze i na tej podstawie wycenimy hosting. Usługę opłaca się na cały rok, a jej cenę możesz wliczyć do kosztów uzyskania przychodu. Wybierz rozwiązanie stworzone specjalnie dla Ciebie, z myślą o profilu działalności Twojej firmy. Z nami osiągniesz więcej!

tani hosting www

Przekonaj się sam!

Sprawdź naszą ofertę hostingu WWW na dyskach SSD NVMe! Korzystaj MegaPoczty otrzymując drugie tyle pojemności tylko dla Twoich skrzynek e-mail!

To może Ci się przydać...

logo onapp
logo magicspam
logo litespeed