Poradnik

Jaki serwer VPS wybrać?

Jaki serwer VPS wybrać, jaki VPS będzie dla Ciebie odpowiedni, jaka wirtualizacja będzie dla Ciebie najlepsza? Kilka słów podpowiedzi jaki rodzaj serwera VPS wybrać.

banner Pytania o hosting

Do czego ma służyć VPS?

Przede wszystkim na początek musimy określić swoje potrzeby posiadania takiej usługi. Tajniki i możliwości jakie skrywa każda oferta serwerów VPS jest bardzo duża jednak najbardziej powinniśmy zacząć od postawienia sobie potrzeb, ponieważ to dzięki nim możemy szybki i zarazem dobry sposób wybrać odpowiedni serwer VPS.

Jeżeli naszym celem jest uruchomienie serwera WWW.

Jeżeli naszym celem jest uruchomienie usług www (PHP, MySQL, Apachem ,DNS) czyli serwera WWWserwera pocztowegoserwer gryserwer głosowy, oraz do wszelkiego rodzaju aplikacji, które nie potrzebują pełnej ingerencji z iptables czy też z jądrem systemu. Dlatego najlepszym wyborem będzie serwer VPS SSD, ponieważ zapewni nam – z technicznego punktu widzenia – wszelkie potrzebne możliwości w bardzo dobrej cenie w stosunku do pełnych wirtualizacji.
Dodatkowo jeżeli będzie dobrze przygotowany kernel przez firmę, w której posiadamy taki serwer VPS nie będziemy musieli martwić się o dodatkowe moduł czy jego możliwości.

Podsumowując odpowiedni będzie dla nas Serwer to VPS SSD.

Serwer do zadań specjalnych.

Co jeżeli nasze potrzeby są inne, odbiegają znacząco od powyższych? W tym wypadku powinniśmy zainteresować się pełną wirtualizacją czyli ofertami serwerów VPS KVM SSD gdzie mamy możliwości bardzo zaawansowanych możliwości jak np. dostosowywanie jądra systemu, pełnych możliwości iptables czy jak też w przypadku Serwerów KVM SSD możliwości instalacji własnych systemów od podstaw z ISO.
Wówczas zapraszamy do zapoznania się z ofertami VPS KVM.

Dla kogo serwer VPS, zastosowanie.

Serwery VPS są dla wszystkich użytkowników tych z doświadczeniem oraz bez, dopiero zaczynających pracę przy serwerze. Pomagamy klientom przygotować każdą konfigurację a obecnie w sieci jest tyle informacji na temat konfiguracji, obsługi oraz zarządzania serwerami VPS iż każdy sobie poradzi z przygotowaniem odpowiedniego środowiska, aplikacji.

Serwery dedykowane są drogie do wynajęcia, zakupu oraz w administracji, dodatkowo takie rzeczy jak: dostęp do zdalnego restartu, konsoli awaryjnej, re-instalacje systemu itp. funkcje niosą za sobą dodatkowe koszty. Przy serwerach VPS nie musisz się o to martwić, każdy serwer jest podpięty pod panel naszego autorstwa który daje możliwości w każdej chwili restartu, dostępu do konsoli awaryjnej, przeinstalowania systemu w kilka minut oraz wiele więcej funkcji za które nie trzeba płacić i są dostępne całą dobę w panelu.

Od ponad 16 tworzymy jako jedni z nielicznych tak bogatą ofertę serwerów VPS w Polsce.

Zastosowanie serwerów VPS

Tej konkretnej usłudze można powierzyć bardzo dużo różnych prac oraz znajduje w obecnym internecie wiele zastosowań, jego zalety docenili już użytkownicy prywatni oraz małe i duże firmy. Oto niektóre z zastosowań do których wykorzystać możemy serwer vps:
hosting www, monitoringu usług, serwery głosowe, serwery gier, serwery dns, klient irc, serwer vpn, serwer proxy, serwer kopii zapasowych, serwer shoutcast, streaming.

Tani hosting www

Dlaczego właśnie VPS?

Serwery VPS są przyszłością hostingu ponieważ daje mu dużą przewagą na hostingiem współdzielonym (zwykłym hostingiem www) pod względem wydajności, bezpieczeństwa i stabilności. Wszystkie ustawienia, parametry można konfigurować pod kątem swoich usługi i potrzeb. Po co trzymać dane, aplikacje, strony www na różnych serwerach jak można wszystko to trzymać w jednym miejscu zachowując jakość oraz zyskując na bezpieczeństwie danych dzięki systemom backupów, oszczędzając na czasie ich wykonywania oraz pełnej kontroli nad aplikacjami oraz usługami jakich nie dają inne hostingi.

VPS jak serwer dedykowany.

Dobry serwer VPS zastępuje serwer dedykowany, nie tylko pod względem parametrów czy wydajności, ale również funkcjonalności. Przy serwerach dedykowanych każda operacja związana z reinstalacją systemu, obsługą, podłączeniem zdalnego pulpitu KVM, niesie za sobą dodatkowe koszty.

Pełna kontrola VPS

Serwery VPS dają nam to wszystko za darmo, w każdym momencie, kiedy tylko zaistnieje taka potrzeba. Dzięki wirtualizacji mamy możliwość wykonać takie skomplikowane operacje jak reinstalacja systemu, dostęp do konsoli awaryjnej z poziomu panelu, a także włączanie, wyłączanie i restart VPS z poziomu profesjonalnego panelu.

Popularność VPS

Serwery VPS cieszą się wśród użytkowników coraz to większą popularnością. Każdy chce zapoznać się ze środowiskiem, które niewątpliwie staje się przyszłością hostingu WWW, jest doskonałym kompromisem pomiędzy serwerem WWW a drogim Serwerem Dedykowanym.

Wydajność serwera VPS

Duże grono internautów, zwłaszcza webmasterzy, programiści, administratorzy, wszelkiego rodzaju informatycy oraz duże grono różnych specjalistów już dawno poznali zalety takiego środowiska i utrzymują swoje aplikacje na własnych serwerach VPS, dzięki czemu zwiększają swoją wydajność, jakość usług. W każdej chwili mają oni sposobność rozwoju swoich stron, aplikacji, mogą dopasowywać swoje ustawienia serwerów VPS, zwiększyć parametry serwera bez utraty danych.

To może Ci się przydać...

logo onapp
logo magicspam
logo litespeed