Jak wybrać

Hosting dla sklepu

Możliwe że tego jeszcze nie wiedziałeś – podpowiadamy na co zwrócić uwagę wybierając hosting dla sklepu.

banner

Hosting pod sklep.

Brak jest niestety świadomości że sklep to nie jest po prostu jakaś tam strona internetowa. Nie dbając o parametry usługi hostingu sprzedawcy e-commerce dość szybko boleśnie się o tym przekonują. Zazwyczaj wtedy, gdy jest ku temu najmniej odpowiednia chwila, gdy rośnie sprzedaż. Zatem jak wybrać hosting dla sklepu? Przeczytaj nasz poradnik, który opisuje aspekty oferty hostingowej, na które koniecznie trzeba zwrócić uwagę.

Zacznijmy od tego, iż serwer, to nie tylko specjalny komputer z odpowiednimi podzespołami przystosowanymi do pracy 24h na dobę, umieszczony w serwerowni. To nie tylko doświadczeni administratorzy, którzy są potrzebni do jego utrzymania, aktualizowania i monitorowania. Serwer to także specjalistycznie skonfigurowane oprogramowanie dla specjalnych potrzeb, jakim jest środowisko sprzedażowe dla usług web e-commerce. W HitMe oferujemy specjalnie przygotowane platformy właśnie dla celów hostingu dla sklepu tak, abyś już nigdy nie był niemile zaskoczony niekompatybilnością Twojego hostingu.

Ponadto oferujemy Ci pomoc techniczną, bezpieczeństwo, stabilność oraz monitoring dostępności Twoich usług i fachowe doradztwo przy optymalizacji serwera pod kątem Twojego sklepu.

Zaoszczędzony w ten sposób czas wykorzystasz, zajmując się sprzedażą i obsługą klienta.

Hosting dopasowany dla sklepu…to skuteczne działanie e-commerce.

Teraz poznasz ważne zagadnienia, z których musisz zdawać sobie sprawę jako właściciel sklepu internetowego niezależnie od wyboru dostawcy usługi hostingu dla sklepu e-commerce. 

 

Dopasowanie silnika sklepu.

Każdy silnik sklepu ma swoje potrzeby i my je znamy. To są lata doświadczenia i administrowania małych i dużych sklepów naszych klientów. Niezależnie od tego jaki silnik sklepu wybrałeś, czy jest to Magento, PrestaShop, OpenCart, Quick.Cart, Shoper, WooCommerce, Zen Cart czy SellSmart doradzimy Ci wybór oferty i dopasujemy konfigurację pod wymagania konkretnego silnika sklepu. Posiadamy specjalne dopasowane usługi jak hosting dla WordPress (WooCommerce) czy hosting dla PrestaShop, a na naszych VPS z administracją możesz uruchomić każdy silnik.

Hosting e-commerce dopasowany do silnika sklepu jest istotny także ze względu dobrego pozycjonowania sklepu internetowego. Hosting oferowany przez HitMe wpływa na poprawę parametrów wczytywania strony przez boty indeksujące od Google. Z kolei im wyżej w rankingu znajdzie się Twój sklep, tym istnieje większa szansa na dostrzeżenie go przez potencjalnych klientów. Chcesz wpływać na świadomość marki u swoich przyszłych nabywców? Zadbaj, by linki do poszczególnych podstron zawsze górowały nad pozostającą w tyle konkurencją.

Elastyczność hostingu pod sklep jest ważna.

Masz aktywną kampanię reklamową? Zwiększony ruch? Nasze serwery hostingu dla sklepu są elastyczne – więc dadzą Ci czasowy przyrost mocy, kiedykolwiek tego potrzebujesz. W naszej ofercie także każdy serwer możesz bez przerwy w działaniu Twojego sklepu elastycznie migrować na wyższy pakiet. Nawet ponad standardową ofertę na stronie! Możesz osiągnąć parametry i moc znacznie większą niż standardowe serwery dedykowane tylko jeśli będziesz tego potrzebował!

W chwili awarii i przerwy w działaniu sklepu internetowego użytkownicy zakończą swoje zamówienie i zrezygnują z podjęcia dalszych działań na stronie. Po opuszczeniu sklepu stracą zaufanie do Twojej marki, przez co nigdy nie zrealizują kolejnego zamówienia. Stabilny hosting pod sklep internetowy jest niezbędny w trakcie akcji promocyjnych cieszącym się dużym zainteresowaniem — ryzyko awarii przy słabym hostingu jest duże, a straty w postaci szerszego grona niezadowolonych klientów będą dla Ciebie zauważalne.

Warto jednak pamiętać, że negatywne skutki słabego hostingu mogą nie skończyć się jedynie na kilku lub kilkudziesięciu przerwanych transakcjach. Niezadowoleni klienci zostawią niepochlebne opinie w serwisach społecznościowych, przez co trafią one do Twoich przyszłych potencjalnych odbiorców.

Aby uchronić się przed następstwami chwilowo niedziałającej witryny, zaplanuj z wyprzedzeniem uruchomienie odpowiednio wysokiego planu hostingu. To szczególnie istotne na każdym etapie działania firmy — zarówno w przypadku prężnie działającej, jak i zupełnie początkującej.

Polska lokalizacja i wsparcie.

Nasze serwery zlokalizowane są w Polsce i Polskiej serwerowni . Wykorzystujemy łącza najlepszych Polskich oraz zagranicznych operatorów, dodatkowo zachowując dostępy do punktów wymiany ruchu dlatego możesz liczyć na stabilne i bardzo dobre połączenia z niskim czasami dostępu do serwera. Nie zostajesz sam sobie! Publikujemy samouczki i porady na naszym blogu artykuły konfiguracji na naszej wiki. Ponadto nasza pomoc techniczna jest dla Ciebie zawsze 24/7.

Dlaczego tak ważna jest lokalizacja serwera na terenie Polski?

Niezależnie od tego, czy prowadzisz duży sklep internetowy, czy dopiero stawiasz pierwsze kroki na rynku, niezwykle znaczący jest jak najkrótszy czas ładowania witryny. Podczas wyszukiwania Twojej strony, tworzy się żądanie na serwerze. Jeśli żądanie zostało wysłane z Polski, a dane niezbędne do wczytania pochodzą z serwera znajdującego się poza granicami kraju, to czas, po którym zostaną wyświetlone, wydłuży się. Chcąc uzyskać krótszy czas wczytywania danych skorzystaj z lokalnego hostingu HitMe.

Wysoka dostarczalność maili – MegaPoczta!

MegaPoczta jest idealna do maili transakcyjnych, gdzie wymagana jest wysoka dostarczalność. Twój mail zawsze dotrze do klienta. Dbamy o reputację MegaPoczty, oferujemy premium rozwiązania antySPAMowe oraz ochronę przed Malware. Drugie tyle pojemności na samą pocztę e-mail! Osobna przestrzeń na pocztę pozwala nie tylko na oddzielenie serwera WWW od serwera poczty, ale również na wydajniejszą pracę sklepu. W razie potrzeby możesz skalować tylko przestrzeń serwera poczty i zawsze zoptymalizować koszty utrzymania swojego biznesu.

MegaPoczta jest odrębnym serwerem pocztowym, którego pojemność nie jest wliczana w ilość GB dostępna w limicie serwera WWW. Dzięki wydzieleniu miejsca na e-maile praca przebiega zdecydowanie łatwiej i sprawniej. Stanowi również zwiększoną gwarancję bezpieczeństwa, poprzez ułatwienie procesu przywracania danych. Prowadząc swój biznes, z pewnością otrzymujesz wiele wiadomości zawierających wrażliwe dane. W przypadku ich utracenia, po odzyskaniu zostaną przywrócone w oddzielnym serwerze MegaPoczty — działanie to nie wpływa na pracę serwera WWW, na którym umieszczona jest strona internetowa.

Nieprzeciętna wydajność – Twoi powracający klienci.

Wciąż nie jesteś pewien, jaki hosting pod sklep internetowy wybrać? Nasze hostingi posiadają komercyjne oprogramowanie Litespeed, oferujące do 7x szybszą pracę stron internetowych w porównaniu do popularnego oprogramowania Apache. Masz do dyspozycji bezkonkurencyjną pamięć cache dla Twoich stron – Litespeed Cache, a także REDIS Cache. To ważne, aby serwer nie musiał przetwarzać tych samych operacji, jeśli klient odwiedza Twój sklep. Strony produktów otwierają się błyskawicznie. Poprawisz dzięki temu wskaźniki Google PageSpeed.

Hosting e-commerce oferowany przez HitMe poprawi doświadczenia użytkownika dokonującego zakupów w sklepie internetowym. Im szybciej załadują się oczekiwane przez odwiedzających witrynę treści, tym większa szansa na dokonanie przez nich zakupu i ponowną transakcję w przyszłości.

Dobry Hosting dla sklepu to…

  • hosting na szybkich dyskach SSD/NVMe,
  • zamiast zwykłego Apache koniecznie – Litespeed + Litespeed Cache/REDIS Cache
  • wyizolowany serwer pocztowy – MegaPoczta drugie tyle miejsca na samą pocztę,
  • Premium ochrona WAF malware.experts i Imunify360 przed exploitami i SPAMem, ochrona AntyDDoS,
  • wsparcie dla darmowych certyfikatów SSL dla Twojego sklepu i landingów,
  • automatyczne kopie zapasowe
Tani hosting www

Chcesz sklep na wooCommerce?

Jeśli chcesz założyć sklep na wooCommerce, sprawdź nasz hosting dla WordPress.

Dopasowany Hosting dla sklepu

Jako HitMe.pl, od ponad 14 lat tworzymy tę rewolucyjną usługę w Hostingu VPS. Jedni z pierwszych w Polsce utworzyliśmy tak bogatą ofertę serwerów vps, rozwijającą się wraz z potrzebami naszych klientów. Utrzymujemy tysiące różnych projektów. Dołącz do grona zadowolonych klientów już dziś i wybierz najlepsze rozwiązanie hostingowe dla Ciebie, abyś mógł odnieść sukces! Nasze doświadczenie w zakresie serwerów vps z konfiguracją pod sklepy internetowe, serwery poczty, fora czy też duże strony i blogi zaskoczy Cię pozytywnie.

Oferujemy e-commerce hosting z pomocą techniczną dostępną 24 godziny we wszystkie dni tygodnia. W przypadku ewentualnych błędów skontaktuj się z nami. Doskonale rozumiemy, że w przypadku błędów serwerów wszelkie niezbędne działania należy podjąć jak najszybciej, dlatego średni czas reakcji naszych specjalistów to jedyne 15 minut.

Nasz doświadczony zespół aktualizuje i monitoruje pracę środowiska hostingowego na bieżąco. Dodatkowo pomożemy Ci w obsłudze hostingu, zmiany ustawień, a także doradzimy w zakresie optymalizacji bloga oraz samego sklepu internetowego. Hosting pod sklep internetowy obejmuje darmowa migracja — jeżeli nie jesteś zadowolony z usług poprzedniego hostingodawcy, możesz w łatwy sposób przenieść swój e-commerce do HitMe. Stosujemy wiele skutecznych zabezpieczeń, w tym ochronę przed atakami i zbędnymi botami. Sprawdź dostępne pakiety hostingowe HitMe i skontaktuj się z nami, by dowiedzieć się o nich więcej.

Chcemy przyczynić się do Twojego sukcesu! Sprawdź nasze oferty, które sprawdzą się dla hostingu dla e-commerce.

Hosting WordPress

Hosting WordPress

Hosting Prestashop

Hosting Prestashop

VPS z administracją

Hosting Dedykowany
logo onapp
logo magicspam
logo litespeed