Diagnostyka DNS dla domeny

Poniżej znajdziesz narzędzia diagnostyczne DNS dla domeny.

banner Sieć hosting gdańsk

Sprawdź CAA dla domeny

Autoryzacja urzędu certyfikacji DNS (CAA) wykorzystuje Twoje rekordy DNS, aby umożliwić Ci określenie, które urzędy certyfikacji mogą wydawać certyfikaty dla posiadanych przez Ciebie domen.

Wynik:

Sprawdź serwery nazw dla domeny

Jeśli kupiłeś domenę poza HitMe lub przenosiłeś stronę pomiędzy hostingami, a strona internetowa się nie wyświetla - warto sprawdzić wpisy NS dla domeny.

Wynik:

Rekordy DNS – pytania

DNS to skrót od (Domain Name System) – jest to system obsługi translacji nazewnictwa domen na adresy IP. Ruch w sieci (też internecie) rozumie tylko adresację IP. Za każdym razem kiedykolwiek wpisujesz nazwę domeny w pasku adresu przeglądarki lub łączysz się za pomocą swojego programu do jakiejś usługi następuje translacja DNS. Nazwa domeny musi zostać wpierw przetłumaczona na adres IP aby komputer mógł się z nią połączyć.

Więcej objaśnień jak działa DNS znajdziesz w Domena hosting strona internetowa – różnice – co jest co?

Rekord CAA (Certification Authority Authorization) służy do stwierdzenia „jaki wystawca może wygenerować certyfikaty SSL dla tej domeny„. Jeśli w DNS dla domeny istnieje rekord CAA – oznacza to że dla tej domeny wystawiać certyfikaty może jedynie Wystawca wpisany w ten rekord CAA.

Jeśli w danej domenie brak rekordu CAA – to nie ma żadnych ograniczeń co do tego, od kogo możesz zainstalować certyfikat SSL.

Za pomocą Rekordu NS ustala się „gdzie mieszczą się serwery nazw dla danej domeny”, a co za tym idzie – jaki serwer obsługuje domenę. Z reguły, rekordy NS wskazują przeważnie serwery DNS firmy hostingowej, tam gdzie mamy usługę hostingu dla danej domeny. Dzieje się tak m.in. dlatego, że w przypadku kiedy Serwery nazw oraz hosting wskazują na tego samego usługodawcę – zyskujemy automatyzację i nie musimy każdorazowo ręcznie aktualizować wpisów po jednej i drugiej stronie.

Zobacz: Adresy Serwerów Nazw (NS) w HitMe.pl.

Więcej o DNS możesz przeczytać w Jak diagnozować konfigurację DNS dla domeny.

Tanie Certyfikaty SSL

Certyfikaty SSL w najlepszych cenach. RapidSSL, Sectigo, Geotrust zapewnią Twoim stronom bezpieczeństwo szyfrowania danych. Tym samym wzmocnią pozycję Twoich stron w Google przez zwiększoną ocenę bezpieczeństwa.

logo onapp
logo magicspam
logo litespeed